How much do lessons cost?

Here’s how our pricing structure works: The more lessons you buy, the cheaper the hourly rate. Single lessons are the most expensive. You pay less for more with our 3 lessons Get Independent package and even less for even more with our 5 lessons Ride with Confidence package. We also have 3 and 5 lessons Combo Packages that increase your savings on new eco-friendly, Air Rush gear and lessons. This is the best bang for your buck, as you will walk away with everything you need to independently ride! Check out our price schedule.